Siatkarze IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice meczem 2. kolejki w Radomsku chcieli zrehabilitować się za zeszłotygodniową porażkę w Rząśni. Starcie z beniaminkiem było bardzo ważne w kontekście spokojnego wejścia w sezon. I ten spokój Jelczańskie Lwy sobie zafundowały pewnie rozgrywając mecz z METPRIM Volley Radomsko i odnosząc zwycięstwo 3:0.

391719746 701475328694144 2782132491339854524 n

Zespół Jelczańskich Lwów w pierwszej kolejce rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn przegrał z Czarnymi Rząśnia 1:3. Sezon od porażki rozpoczęli też nasi rywale METPRIM Volley Radomsko. Przeciwnik do meczu z naszym zespołem przystępował bardzo zmotywowany, ponieważ dla klubu z Radomska był to historyczny debiutancki domowy mecz w II Lidze. I ten wyjątkowy nastrój był wyczuwalny od początku spotkania. Pełna hala i głośny doping kibiców pomagały w walce siatkarzom METPRIMU. Jednak to Jelczańskie Lwy - podobnie jak przed tygodniem w Rząśni - dobrze weszły w mecz i utrzymywały kilkupunktową przewagę nad rywalem. Pierwszą partię nasi siatkarze wygrali w stosunku 25:16.

387771024 1059123018810801 6997326042962577234 n

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Zakończył się wynikiem 25:17 dla Jelczańskich Lwów. Zdecydowanie najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia partia spotkania.Od początku zespół trenera Krzysztofa Janczaka kontrolował przebieg gry wzorem poprzednich setów, jednak w połowie seta dał gospodarzom złapać wiatr w żagle. Zawodnicy z Radomska wygrali 3 akcje z Rzędu i zbliżyli się na 1 punkt. Jednak za sprawą skutecznych ataków Mateusza Frąca i Kacpra Pakosa stan 16:15 szybko zmienił się na wynik 21:16 dla naszej drużyny.  Trzeci set zakończył sie zwycięstwem Im Rekord Volley 25:19, co dało wygraną w meczu 3:0.

387773466 1059686648754438 8861827866377507849 n

Najlepszym zawodnikiem spotkania w Radomsku został wybrany libero naszego zespołu Grzegorz Kukla, który w niedzielę pełnił funkcję Kapitana w obliczu nieobecności kontuzjowanego Jędrzeja Maćkowiaka. Za dobrą dyspozycję należy wyróżnić także Mateusza Frąca i Kacpra Pakosa, którzy zdobyli odpowiednio 14 i 12 punktów. Cieszymy się z pierwszej wygranej w sezonie i dopisujemy Jelczańskim Lwom trzy punkty do ligowej tabeli. Brawo zespół!

Liczymy, że w sobotę 14.10 zawodnicy IM Rekord Volley siegną po drugie zwycięstwo w sezonie. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż w hali CSiR w Jelczu-Laskowicach podejmiemy zespół Dr Oko Ikar Legnica. Liczymy, że będziecie z nami na trybunach jelczańskiej hali i poniesiecie nas do zwycięstwa!!